İş kazasında kopan parmak hastanede kayboldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde meydana gelen iş kazasına parmakları kopan 50 yaşındaki Mehmet Uzun’un yüzük parmağı ameliyathanede kayboldu.

Ereğli Gemi şirketinde çalışan 50 yaşındaki tersane işçisi Mehmet Uzun’un sağ eline ağır bir kapak düştü.
3 parmağı kopan ve mesai arkadaşlarının yardımıyla Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Mehmet Uzun, Zonguldak’ta mikro cerrahi uzmanı olmadığı için sabaha karşı ambulansla Ankara’ya sevk edildi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen Uzun, tam ameliyata alınacağı esnada yerine dikilebilecek durumda olan tek parmağı olan yüzük parmağının kayıp olduğu fark edildi.
Hacette Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisinde çalışan sağlık personeli kaybolan parmağı gördüklerini söylerken, ameliyathane personeli ise hiç kendilerine gelmediğini iddia etti.

‘YASAL SÜREÇ BAŞLATACAĞIZ’

Mehmet Uzun’un kızı Gülsena Uzun, babasının parmağını kaybeden hastene personelinden şikayetçi olacaklarını belirterek “Babamın kopan 3 parmağından ikisi yeniden dikilemeyecek şekilde ağır darbe almıştı. Sahil Güvenlik kopan iki parmağı bu nedenle bize teslim etmedi. Kopan üçüncü parmak ise ameliyathanede kayboldu. Kimse bize durumu izah edemiyor. Yasal süreç başlatacağız. Babamın hakkını sonuna kadar arayacağım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir