Uzman Görüşü: Bu 3 Altcoin Durdurulamaz Kripto Mücevherleri!

Boğa geri döndü. Bugünün 3 büyük projesi, projelerinde büyük hamleler yapıyor. Yine de, önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine göre %90 düşüşteler. Altcoinbuzz ekibinden kripto uzmanı Stu L, kripto mücevheri olarak gördüğü 3 altcoin projesini paylaşıyor. Uzman, bunların harika pazarlık fırsatları verdiğini söylüyor.

İlk sıradaki altcoin: Polkadot (DOT)

Birlikte çalışabilirliği bu yeni boğa piyasasında devam edecek büyük bir anlatı olarak görüyoruz. Bu yüzden DOT’un tüm zamanların en yüksek seviyesinden %90 düştüğünü gördüğümüzde şaşırdık. Ama öyle. ATH’si 54,98 dolar ve şu anki altcoin fiyatı 5, dolar. Bu da tüm zamanların en yüksek seviyesinden %90 düştüğü anlamına geliyor. Kripto yatırımcıları çoğunlukla sabırsızlık nedeniyle DOT’u sevmiyor. Biraz daha yavaş inşa ediyorlar ve çalışmalarını biraz daha az sıklıkta duyuruyorlar. Ayrıca, diğer ağlardan daha az hype yapıyorlar. Ancak bunun sizi yanıltmasına izin vermeyin. Aslında çok şey yapıyorlar.

Gelecek yılın başlarında gelecek Polkadot 2.0 da buna dahil. Büyük Blockchain’ler arasında DOT para-chain modelinden kurtulacak. Bunun yerine, yeni Blockchain’ler ihtiyaç duydukları blok alanını satın alacaklar. Bu büyük, çok büyük bir olay. Bunların hepsine son zamanlarda yer verdik çünkü yaptıklarını beğeniyoruz. Sonuç olarak Polkadot tonlarca hamle yapıyor. Ve bu hamleler henüz altcoin fiyatına yansımış değil.

İkinci sırada Filecoin (FIL) geliyor

90’lık düşüş kulübüne bir başka sürpriz giriş de Filecoin. Filecoin genel olarak Web3 altyapısına ve özel olarak da DePIN’e dayanıyor. Ve biz bu sektörü seviyoruz. Basitçe söylemek gerekirse, bu sektör tüm Blockchain projelerinin ihtiyaç duyduğu araçları sağlıyor. Hem de hepsine. Bu, yatırımın tüm “kazma ve kürek” teorisidir. Filecoin, merkezi olmayan dosya depolama alanındaki en eski şirketlerden biri. Ayrıca, sektör genelinde NFT meta verilerini ve bulut verilerini güvence altına almaya yardımcı olmak için IPFS ile yakın bir şekilde çalışıyorlar. Yani bu, NFT piyasasında uzun süre kalmanın iyi bir yolu (ve daha düşük risk).

Rakamlara bakıldığında, FIL son boğa piyasası sırasında Nisan 2021’de 236 dolarlık ATH’sine ulaştı. Ve o zamandan bu yana oldukça basit bir şekilde masadan düştü. %98 düşüşle 4,68 dolara geriledi Ayrıca, geçen Aralık ayındaki 2,64 dolarlık tüm zamanların en düşük seviyesinin yalnızca 2,04 dolar üzerinde. Grafiklere baktığımızda aşağı yönlü riskin çoğu bunun dışında. Ve ağlarının ne kadar aktif olduğuna bakın. GitHub’da 14.000’den fazla katılımcı ve şu anda Filecoin kullanan 3.050 proje. Ve diğerleri gibi, tüm bu ağ büyümesi fiyata yansımıyor.

Son sıradaki altcoin: Parsıq (PRQ)

PARSIQ, büyük bir Web3 altyapı projesi. Sektörde bir lider. Sağladıklarını sadece birkaç başka proje yapıyor. Favorilerimizden biri. Ancak bu sektördeki süper rekabetçi 2. proje piyasa değerine göre yüz kat daha ucuz. PARSIQ’ın şu anda The Graph’tan 100 kat daha ucuz olmasından bahsediyorum. Tekrar söylüyorum, her iki projeyi de seviyoruz. Ancak bunu bilerek, hangisi size daha iyi bir değer gibi geliyor? Altyapı projelerini seviyoruz. PARSIQ’in yaptığı Web3 altyapısının bir parçası da Blockchain verilerinin indekslenmesi ve sorgulanmasıdır. Bunu, uygulamaların birbirleriyle konuşmasını sağlayan API’ler aracılığıyla yapıyorlar.

PRQ token’ın tüm zamanların en yüksek fiyatı, son boğa piyasası sırasında Nisan 2021’de 2,62 dolardı. Şu anda, altcoin bu yüksek seviyeden %95 düşüşle 0,122 sente gerilemiş durumda. Eski zirveye geri dönmek için neredeyse 30 katına çıkmak gerekiyor. Ancak o zamandan bu yana, yeni uygulamalar geliştiren geliştiriciler için tüm bu yeni kullanım durumları gibi çok daha fazlasını yaptılar. Ayrıca, en başta da söylediğim gibi, PARSIQ’ın mevcut piyasa değeri 14,4 milyon dolar. Karşılaştırmak gerekirse The Graph’in değeri 1,32 milyar dolar. 100 kattan biraz daha değerli.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir