Rıdvan Dilmen’den Süper Kupa Açıklaması: 19 Mayıs’ta, Samsun’da, bahar gecesi…

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’ın başkanti Riyad’da 29 Aralık’ta oynanması oynanması gereken ancak Suudi yetkililerle son anda yaşanan Atatürk tişörtü ve pankartı krizi nedeniyle ertelenen Süper Kupa maçının oynanacağı tarih birçok kişi tarafından merak ediliyor. Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, TV 8,5’ta yayınlanan programda bu konuyu değerlendirdi. İşte Dilmen’in Süper Kupa’nın tarihiyle ilgili sözleri…

“19 MAYIS’TA SAMSUN’DA BİR BAHAR GECESİ…”

“25 Ocak eyvallah ama mis gibi 19 Mayıs duruyor. 12’sinde Galatasaray-Fenerbahçe maçı var. Zaten 25 Ocak’ta oynansa 1 hafta kaydırılmayacak mıydı? Ligi de 26’sında bitireceksin Avrupa Şampiyonası’ndan önce. Zamanın da var. 19 Mayıs’ta, Samsun’da, bahar gecesi… Herkesin hayal ettiği gibi.”

“MART AYINDA OLMAZ”

“Niye mart ayında olmaz diyorum; şubatta Galatasaray’ın 2 tane Avrupa maçı var ki eleme ihtimali çok yüksek, inşallah eler. Martta bir daha oynayacaklar. Martta Fenerbahçe’nin de maçı var, üstüne bir de derbi…”

“ZATEN ÜST ÜSTE OYNAYACAKLARDI”

“25 Ocak’ta oynatacağıma direkt 19 Mayıs’ta mis gibi oynatırım. Üst üste oynayacaklar sorusu gelebilir. E zaten öyle oynayacaklardı. Bence bundan sonraki hedef 19 Mayıs’ta oynatılması olmalı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir