Huawei P70 serisi, etkileyici ekran ve kamera özellikleriyle geliyor

Huawei, P60 serisinin başarısının ardından, büyük bir merakla beklenen P70 serisinin gelişimine yoğunlaşıyor. Akıllı telefon inovasyonunun sınırlarını zorlamasıyla tanınan Huawei, P70 serisi ile bu ününü sürdürmeyi hedefliyor. Bu bilgiler, sızıntılarıyla tanınan Digital Chat Station’dan gelen içgörülerle destekleniyor.

Huawei’nin P70 serisi, Dijital Sohbet İstasyonu’na göre 1.5K derin mikro dört kenarlı kavisli bir ekranla gelecek ve bu ekranın boyutunun yaklaşık 6.7 inç olması bekleniyor. Bu ileri teknoloji ekran, rahat tutuş ve geliştirilmiş görsel kalite sunmak için tasarlanmış.

Dört kenarlı kavisli tasarımı ve minimal çerçeveleri, hassas renkler ve duyarlı dokunmatik hassasiyet ile sürükleyici ve canlı bir ekran vadediyor. Daha önceki bir sızıntıya göre, seride Çinli üreticiler BOE, COST, Visionox ve Tianma gibi firmalardan gelen yerli OLED ekranlar kullanılacak.

Huawei P70 serisinin kamera sistemi de önemli geliştirmeler görmesi bekleniyor. Omnivision OV50H değişken fiziksel diyaframı içeren bir kamera sistemine sahip olması bekleniyor, bu da önceki modeller üzerinde büyük bir gelişme. Başlangıçta, şirketin Sony IMX989 ve OV50H’yi test ettiği bildirilmişti.

Huawei P70 serisi, etkileyici ekran ve kamera özellikleriyle geliyor

Ocak 2023’te piyasaya sürülen Omnivision OV50H sensörü, yüksek çözünürlüklü 50MP kapasiteye sahip ve premium modeller için tasarlanmış. 1/1.3 inç optik format ve 1.2 mikron piksel boyutu ile mükemmel düşük ışık fotoğrafçılığı için ışık alımını artırıyor. Sensör, çoklu HDR modları, yüksek kare hızları ve 8K video kaydı ve elektronik görüntü sabitleme ile 4K video gibi gelişmiş özellikleri destekliyor.

Huawei P70 serisinin çekiciliğini artıran bir diğer özellik ise, üç lensli kamera düzeninin arka tarafında üçgen bir desenle yerleştirilmesi. Cihaz ayrıca Huawei’nin XMAGE markalamasını içeriyor, bu da yüksek kaliteli görüntülemeye odaklanıldığını gösteriyor.

Bu kamera geliştirmelerinin yanı sıra, serinin yüksek yoğunluklu 5000mAh pil ile gelmesi ve stereo çift hoparlörlerle birlikte alıcıya sahip olması bekleniyor. Temel modelin, daha önceki bir sızıntıya göre Kirin 9000S çipi ile güçlendirilmesi bekleniyor. Çıkış tarihinin Mart sonu veya Nisan başı 2024 olduğu söyleniyor.

Huawei’nin bu yeni adımı, akıllı telefon teknolojisindeki yenilikçi yaklaşımını sürdürmesi açısından önemli bir gelişme olarak görülüyor ve teknoloji dünyasında merakla bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir