Halka arzda üç şirket için talep toplama tarihleri belirlendi

Gelecek hafta halka arzı gerçekleştirilecek MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ (MHRGY), Borlease Otomotiv AŞ (BORLS) ve Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin (DOFER) talep toplama tarihleri belirlendi.

-MHR GYO-

MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın 620 milyon TL olan sermayesinin 827 milyon TL’ye bedelli artırımı sırasında oluşan 207 milyon TL payın halka arzı gerçekleştirilecek.

Maher Yatırım Holding bünyesinde bulunan Quick Sigorta ve Corpus Sigorta’nın iştiraki olan MHR GYO, Yapı Kredi Yatırım aracılığıyla “Borsadan Satış” yöntemiyle halka arz edilecek. 1 TL nominal değerli paylar 4,30 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak ve 12-13 Ekim tarihlerinde talep toplanacak. Halka arz sonrasında MHR GYO’nun halka açıklık oranı ise yüzde 25 olacak.

MHR GYO halka arz gelirinin tamamını gayrimenkul portföyünün genişletilmesi amacıyla yeni gayrimenkul alımı, kat karşılığı ve hasılat payı karşılığı projelerinin geliştirilmesi ve kentsel dönüşüm projelerinin finansmanında kullanacak.

-BORLEASE OTOMOTİV-

Borlease Otomotiv’in 140,5 milyon TL olan sermayesinin 168,7 milyon TL’ye bedelli artırımı sırasında oluşan 28,2 milyon TL pay ile mevcut ortaklardan Bor Holding AŞ’ye ait 18,8 milyon TL nominal değerli B grubu paylar olmak üzere toplam 47 milyon TL pay halka arza konu edilecek.

Fazla talep gelmesi halinde Bor Holding AŞ’nin sahip olduğu 4,7 milyon TL nominal değerli B grubu payların ek satışı gerçekleştirilebilecek. 1 TL nominal değerli paylar 25,29 TL sabit fiyat üzerinden 11-13 Ekim tarihlerinde satışa sunulacak.

Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da BORLS koduyla işlem görecek olan Şirket’in halka arzı Türkiye Sınai Kalkınma Bankası AŞ liderliğinde Ziraat Yatırım Menkul Değerler AŞ ve Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. eş liderliğinde oluşturulan konsorsiyum tarafından gerçekleştirilecek.

Halka arzdan sağlanacak fon yüzde 65-70 oranında taşıt alımı ve yeni yatırımların finansmanına, yüzde 30-35 oranında ise işletme sermayesi ve mevcut kredilerinin geri ödemesinde kullanılacak.

Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca Borlease paylarına yönelik olarak hakim ortak tarafından 1 yıl boyunca herhangi bir hisse satışı yapılmayacak. Ayrıca, yine Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca, bedelli ve bedelsiz sermaye artırımları da dahil olmak üzere Şirket paylarının dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyecek.

Borlease Otomotiv halka arz büyüklüğü yaklaşık 1,2 milyar TL, ek satış olması durumunda 1,3 milyar TL olacak. Halka arz sonrası halka açıklık oranı yüzde 27,86 olarak planlanmakta olup, ek satışın gerçekleşmesi durumunda bu oran yüzde 30,65 düzeyinde olacak.

Borlease paylarının işlem görmeye başlamasından itibaren 30 gün boyunca Ziraat Yatırım tarafından fiyat istikrarı işlemlerinin uygulanması planlanıyor.

-DOFER YAPI-

Dofer Yapı’nın 41,75 milyon TL olan sermayesinin 55,75 milyon TL’ye bedelli artırımı sırasında oluşan 14 milyon TL pay ile mevcut ortaklardan Mustafa Doğan’ın sahip olduğu 1,59 milyon TL, Yağmur Doğan’ın sahip olduğu 690 bin TL, Mert Doğan’ın sahip olduğu 690 bin TL ve Yasemin Doğan’ın sahip olduğu 30 bin TL nominal değerli B grubu paylar olmak üzere toplam 17 milyon TL nominal değerli payların satışı gerçekleştirilecek.

Paylar, Borsa Birincil Piyasa’da Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi ile beher pay için 17,11 TL fiyattan 10-11 Ekim tarihlerinde Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla, DOFER.HE (ikincil piyasada işlem kodu DOFER.E olacaktır) işlem sırasında satışa sunulacak.

DOFER.HE’ye iletilecek emirlerde yalnızca (İptale Kadar Geçerli) emir geçerlilik türü kullanılacak. İlgili sırada maksimum emir değeri 290.870.000 TL olabilecek. Halka arza ilişkin emirlerin Borsaya iletilmesine aracılık eden üyelerin, emirleri Borsa birincil piyasasına iletirken kendi risk tanımlamaları çerçevesinde birden fazla emre bölerek iletmeleri halinde fiyat-zaman önceliğini haiz ilk emir dışındaki diğer emirler mükerrer olarak girilmiş olacağından dağıtıma konu edilmeyecek.

1 TL nominal değerli paylar 17,11 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir