Barış Pehlivan: Biraz yakın Türkiye tarihi biliyorsanız, Cem Küçük’ün o polisi DHKP-C’nin hedef listesine soktuğunu anlarsınız

Cumhuriyet yazarı, gazeteci Barış Pehlivan, DHKP-C’lilerin adliye saldırısının büyümesini engelleyen özel harekatçının ismini veren Cem Küçük hakkında, “Eğer biraz yakın Türkiye tarihi biliyorsanız, o polis memurunu DHKP-C’nin hedef listesine soktuğunu anlarsınız” görüşünü aktardı. 

Terörle Mücadele Kanunu’nun 6. maddesini hatırlatan Pehlivan, “Bu satırların yazarına ve gazetemizin birçok değerli kalemine hiç ilgisi yokken bu maddeden dava açanlar, Cem Küçük’e karşı neden kılını kıpırdatmıyor? Bakınız, ben kimsenin tutuklanmasına çağrı yapacak değilim. Yargı bizzat AKP medyasının bu yöntemleriyle de çürüdü. Bununla birlikte… Eğer biraz yakın Türkiye tarihi biliyorsanız, Cem Küçük’ün isim vererek o polis memurunu DHKP-C’nin hedef listesine soktuğunu anlarsınız.” diye yazdı 

Emekli emniyet müdürü Fatih Eryılmaz‘ın, “DHKP-C, 20 sene sonra bile ‘intikam’ diye devlet görevlilerine saldıran bir örgüt. Açık bir kanun var. ‘Kanun önünde eşitlik’ denilen bir ilke de bulunuyor. Yani ‘Kanun Ahmet’e uygulanır ama Mehmet’e uygulanmaz’ diye bir şey mi var? Yok. O halde açık, aleni suç işliyor bu adam. Gelin görün ki Cem Küçük, o yayının akşamında nezarethanede olması gerekirken, yine televizyondaydı.” dediğini aktaran Pehlivan,  “Herkes eşittir, bazıları daha eşittir” sözü kitaptaki küçük bir cümleydi sadece. Şimdi sadece o cümlenin kitabını yazıyoruz…” yorumunu yaptı.

Yazının tamamını okumak için

Ne olmuştu? 

İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde polis noktasına silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 vatandaş yaşamını yitirirken, 3’ü polis 5 kişi de yaralandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, kontrol noktasına yönelik terör saldırısında etkisiz hale getirilen 2 kişinin  DHKP/C mensubu olduğunu açıklamıştı.

Cem Küçük canlı yayında “Hain teröristleri etkisiz hale getiren kahraman eski özel harekâtçı” diyerek o polis memurunun ismini yayınlamıştı. 

TIKLAYIN – Çağlayan Adliyesi’nde terör saldırısı; 2 kişi öldü, 3’ü polis 6 kişi yaralandı

TIKLAYIN – Çağlayan Adliyesi’nde terör eylemi: Saldırganlar içeri girmeyi başarsaydı kimi kaçıracaktı?

TIKLAYIN – Çağlayan Adliyesi saldırganları önce biber gazı sıkıp sonra silah çekmişler

TIKLAYIN – Çağlayan Adliyesi’ndeki terör saldırısında gözaltı sayısı 90’a yükseldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir