Abramovic güzellik ürünleriyle gündemde

Belgrad doğumlu sanatçı, şu anda 77 yaşında olan sanatçı Abramovic bir dizi cilt bakımı ve sağlıklı yaşam ürünü piyasaya sürüyor. Kariyerinin ilk dönemlerinden bu yana edindiği deneyimleri bir araya getirerek günlük hayata uygulanabilecek bir dizi mindfulness (farkındalık/bilinçli farkındalık) tekniği olan Abramovic Metodu‘nu oluşturdu. Abramovic ürününü“The Abramovic Longevity Method” (Abramovic Uzun Ömür Yöntemi) olan tekniği, doğayla uyum içinde yaşamanın önemini vurgulayan bir yaşam tarzı ve felsefe olarak tanımlıyor. Sanatçıya göre bu metot “Gerçek güzelliğin ve canlılığın kendimizi bütünsel olarak beslemekten geldiği inancına dayanıyor. Her ürün, İsviçre’de, Avusturya’daki Fuschl Am See kıyısında bulunan prestijli bir sağlıklı yaşam uygulayıcısı olan Dr Nonna Brenner ile geliştirilmiş ve sanatçı için 20 yıllık dostlukları boyunca geliştirdiği özel, tamamen doğal tariflerden ilham alıyor. Yaşayan bir çağdaş sanat efsanesinin, kendi adını taşıyan ticari ürünler piyasaya sürmesi sanat dünyasında ilginç karşılanırken, ürünler sanat kurumlarında satılsaydı ne hissederdik sorusu akıllara geliyor.

Abramovic yaptığı açıklamada: “Umarım hepiniz bunlardan faydalanabilirsiniz” diyor. ‘Bir sanatçı olarak benim ve bir doktor olarak Dr Nonna için bunun benzersiz bir iş birliği olduğunu düşünüyorum.’ diye konuştu.

Longevity Method Yüz Losyonu 199 Euro fiyatla satışa sunuldu. Marina Abramovic Longevity Method damlalarının tanesi ise 99 Euro.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir