Seçime Sayılı Günler Kala Ünlü İsimler Destekledikleri Cumhurbaşkanı Adaylarını Açıkladı!

14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için az bir zaman kaldı. Bu dönemde ünlü oyunculardan, pop dünyasının yıldız isimlerinden, başarılı sunuculardan ve sanatçılara kadar magazin dünyasının önemli isimleri adaylarını açıkladı. Gelin, onlara bir bakalım…

1. Yazar Ahmet Ümit, Cumhurbaşkanı Seçimi’nde Millet İttifakı’nı desteklediğini açıkladı. Ümit’in cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Ahmet Ümit bu paylaşımı ile adayını açıkladı:

2. Ünlü oyuncu Berna Laçin, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini açıkladı.

??

3. Gazeteci Fatih Portakal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu konuk ettiği bir yayınında Davutoğlu’na, “Ben değişim istiyorum. Söylüyorum zaten ben mutlak değişim istiyorum. Size vereceğim. Benim oyum net” diyerek Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini açıkladı.

4. Trabzonspor eski teknik direktörü Ünal Karaman ve Hatay’da depremzedelere verdiği destek ile gündemde olan eski futbolcu Gökhan Zan, İYİ Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Mustafa Sandal’dan onlara destek geldi. Sandal, sosyal medyadan yaptığı açıklamada ‘Sevgili Gökhan Zan kardeşim ve Ünal Karaman’ın aday adaylıkları hayırlı uğurlu olsun’ dedi.

5. Oyuncu, şair ve tarihçi Pelin Batu cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

??

6. Oyuncu Onur Seyit Yaran attığı tweet ile Galatasaray’ın “Mayıslar Bizimdir” sloganı ile desteklediği adayın kazanacağına inandığını açıkladı.

7. FOX TV ekranlarında yayınlanan ‘Adım Farah’ dizisinin başrol oyuncularından Ali Sürmeli, sosyal medya hesabından seçim pusulasını paylaşarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini belirtti.

Sürmeli, Twitter hesabından yayınladığı fotoğrafta oy pusulasından Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu işaretleyerek, “Normalde verilen oy söylenmez. Ancak normal bir dönemde değiliz. Gireceğimiz seçim de normal bir seçim değil. Oyumu açıkça belli ediyorum. Kemal Kılıçdaroğlu! Tüm sanatçılardan, aydınlardan ve ünlülerden de bu hassasiyeti bekliyorum. Bugün susan, yarın konuşmasın” yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir