Fenerbahçe’den seyirci yasağına tepki: Bu karar kabul edilemezdir

Fenerbahçe Kulübü, Kayserispor maçına sarı-lacivertli taraftarların alınmamasına yönelik yaptığı açıklamada “Bu karar kabul edilemezdir” ifadelerini kullandı.

Süper Lig’de 4 Mart Cumartesi günü oynanacak Kayserispor Fenerbahçe maçı öncesi flaş bir gelişme yaşandı… Kayseri İlk Güvenlik Kurulu Kayserispor – Fenerbahçe maçına, sarı lacivertli taraftarların alınmamasına karar verdi. Sarı lacivertli deplasman tribünü alınan karar dolayısıyla Kayserispor maçındaki yerini alamayacak.

Yaşanan gelişmelerin ardından Fenerbahçe Kulübü çok sert bir açıklama yaptı. Bu kararın kabul edilemez olduğunu belirten sarı lacivertli kulüp resmi sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Takımımızın, 4 Mart 2023 Cumartesi günü deplasmanda Yukatel Kayserispor ile oynayacağı maça, Kayseri İl Güvenlik Kurulu gereğince taraftarımızın alınmayacağını şaşkınlık içinde öğrenmiş bulunuyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu kararı kabul etmemiz hiçbir şekilde mümkün değildir.

Alınan bu karar tarafımızca toplumsal ayrışmayı derinleştirecek boyutta, sportif kriterlerle alakası olmayan garip bir karardır. Taraftarlarımızın takımımızı destekleme isteklerine engel olma ve Kulübümüzün cezalandırılması dışında hiçbir anlam taşımamaktadır.

Fenerbahçe, Anadolu’nun her yerinde taraftara sahip olan, şehir fark etmeksizin takımını her yerde destekleyen taraftarı olan bir spor kulübüdür. Birleştirici, bütünleştirici olunması beklenen, ayrıştırıcı olmaktan uzak olunması gereken bu hassas dönemde, taraftarlarımızın hangi gerekçeye dayanarak bu haktan mahrum bırakıldığını bilmek istiyoruz.

Tüm ilgili ve sorumluları bu kararı gözden geçirmeye ve bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir