Coinbase, Bu Altcoin’i Listelemekten Geri Adım mı Attı?

Ripple (XRP) yanlısı avukat John Deaton, Coinbase veya Ripple’ın ABD’de daha fazla düzenleyici netlik elde edene kadar altcoin projesini listelemeyeceğini söyledi. Deaton, 5 Mayıs tarihli bir Twitter mesajında, Mahkeme’nin kararının bu kripto firmalarının kararlarını büyük ölçüde etkileyeceğini açıkladı.

Topluluk Ripple’ı destekliyor

John Deaton, XRP holder’larının amicus brief’inin davanın yarattığı kamu ilgisinin seviyesini gösterdiğini belirtiyor. Ayrıca Deaton açıklamalarına şunları ekliyor:

Amicus özetimiz Yargıcı bilgilendirdi. ABD’den 75 bin XRP holder’ı ve dünya çapında 143 ülke SEC’in iddia edilen korumasına itiraz etmek için katıldı. Yatırımcılardan, kullanıcılardan ve geliştiricilerden 3.500’ün üzerinde yeminli ifade sunduk.

Ripple ve Coinbase avukatları buluştu

Deaton’ın yorumları, Coinbase’in her iki firma avukatları arasında yapılan bir toplantıdan kısa bir süre sonra XRP’yi yeniden listeleyebileceği yönündeki spekülasyonların ışığında geldi. 3 Mayıs’ta Coinbase Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, Ripple Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty ile görüşmesi hakkında bir tweet attı. Bu bağlamda daha sık görüşmeleri gerektiğini söyledi.

Birkaç topluluk üyesi, toplantının Coinbase’in yakında XRP’yi yeniden listeleyeceği anlamına geldiğini öne sürdü. ABD merkezli borsa 2020 yılında SEC’in açtığı davanın ardından kripto varlığını listeden çıkarmıştı. O zamandan bu yana Coinbase, kripto endüstrisini denetlemesi nedeniyle SEC’le çeşitli yasal mücadelelere girişti. Firma, Komisyon’a karşı yasal işlem başlattı. Ayrıca, aldığı bir Wells Bildirimine kesin bir yanıt verdi.

Avustralyalı avukat Bill Morgan da firmaların avukatları arasındaki görüşmenin olabileceğini öne sürdü. Çünkü, ABD SEC gibi ortak bir düşmana sahipler! Ona göre Coinbase, düzenleyiciye karşı mücadelesinde Ripple’ın yardımını isteyebilir. Morgan, Ripple’ın Coinbase’in XRP’yi yeniden listelemesini bekleyemeyeceğini, Ripple’ın likidite merkezinde token kullanmadığını da sözlerine ekledi. Bu arada Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP topluluğunu SEC ile davası başladığından beri şirkete verdikleri güçlü destek için takdir etti.

XRP fiyat performansı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Mahkeme, SEC ve Ripple arasındaki yasal mücadelede henüz karar vermedi. Bununla birlikte, XRP mücadelesine devam ediyor. Kripto para birimi son yedi günde %4,2 düşüşle 0,4592 dolara gerileyerek hafif bir satış yaşadı. Bununla birlikte, önceki 60 gün içinde %24’ten fazla artış gösterdi.

Ripple XRP fiyat performansı

Bu arada, bazı hukuk uzmanları daha önce Mahkemenin 2023’ün ilk çeyreğinin sonuna kadar karar vereceğini öngörmüştü. Ancak Ripple, Mahkemenin özet kararını yıl sonundan önce vermesini beklediğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir